Neřiďte s opicí, pošleme Vám pandu!

604 707 070

Skutečné pojištení

Pojištění převáženého vozu zní jednoduše, ve skutečnosti je to nákladná a ojedinělá věc, kterou má pouze společnost přímo zaměstávající řidiče.

Ceny bez minimálních sazeb

Plaťte jen za skutečně ujeté kilometry! Kolik můžete s Drink SOS oproti společnostem s povinnou min. cenou přepravy ušetřit? Až 227 Kč, jedete-li jeden kilometr.

Účtenky online

Po každé jízdě obdržíte textovou zprávu s odkazem, na kterém si můžete stáhnout účtenku. Jsme plátci DPH a účtenka je vždy vydána na jméno naší společnosti.

Víte, s kým jedete

Nejsme dispečink žijící z provizí, které platí řidiči. My platíme řidičům, můžeme si řidiče vybírat a tím pádem je u nás minimální fluktuace a lidé s rozumným zázemím.

Vánoční večírky vrcholí, drink taxíky počítají slušné zisky

Vánoční večírky vrcholí, drink taxíky počítají slušné zisky

vloženo: 21. 12. 2010 19:37, autor: mav
Taxi Taxi

Praha – V čase vánočních večírků zaznamenávají operátoři drink taxíků až 300 objednávek za noc. Služba dopraví domů řidiče, který popil, navíc i s jeho autem. I když funguje po celé zemi, nejhustší síť má v Praze a mnohdy zazní z úst zákazníka i dosti vzdálená cílová stanice. Operátoři i řidiči zažívají největší nápor od desíti večer do dvou v noci. Desítky zakázek však musí kvůli nedostatečné kapacitě i nepřízni počasí odmítnout.

„V prosinci je to dvacet třicet procent zakázek, které vůbec nedokážeme realizovat. To znamená, že se zákazníkům omluvíme, a bohužel je neodvezeme,“ říká jednatel firmy Speed Cars Jiří Hrdlička. Navíc řidiči nestíhají i kvůli počasí. „Jestli jste viděli, jaké je dneska počasí, tak to je samozřejmě jeden faktor. Takže kromě několikanásobného náporu samozřejmě spíš kloužeme, než jezdíme,“ potvrzuje majitelka Drink SOS Slávka Harazimová.

Někteří zákazníci mají problém také s tím, že jejich milované auto domů odváží žena. „Jsou samozřejmě muži, kterým to vadí. Jsou trochu ostražitější, hlídají si, jak řídím a jak se chovám k autu. Vysloveně mě kontrolují. A dokonce bych řekla, že i ženy jsou přísnější,“ vysvětluje řidička služby Drink SOS Viera Pourová.

Alkohol Alkohol

Služby drink taxi využívají hlavně Češi. Pokud ale zavolá cizinec, který nemluví česky, může se jízda pěkně protáhnout. „Měli jsme ho celou noc v autě. Samozřejmě zaplatil korektně. My jsme ho šacovali. Nevěděli jsme, kde bydlí. Strávili jsme s ním pět hodin a potom až ke konci jsme našli legitimaci, kde byla adresa,“ vzpomíná řidič firmy Rychlá želva Rudolf Reiter.

Taxikáři se nevyhnou ani jízdám daleko za hranice Česka

Klienti mají občas i nečekané požadavky. Chtějí odvést třeba do Švýcarska nebo italského Milána. „Už jsme to překonali. Nejdelší zakázku jsme měli do Monaka, včetně ubytování v Monaku,“ dodává Harazimová. Také ona potvrzuje, že zatímco o Vánocích mají drink taxíky práce nad hlavu, v létě jdou zakázky i o třicet procent dolů. Výjimkou jsou sportovní akce, například mistrovství světa v hokeji.

Názory a podněty uvedené v diskusn

Události